Po „zapisaniu się” do PPK, czyli zawarciu przez pracodawcę umowy o prowadzenie rachunku w imieniu pracownika, uczestnik programu powinien otrzymać od instytucji numer swojego rachunku oraz dane do logowania się. Uczestnik Pracowniczych Planów Kapitałowych, gdy zmienia pracę, może przetransferować środki z dotychczasowego rachunku PPK na rachunek PPK u nowego pracodawcy lub pozostawić oba rachunki. W związku z tym może dojść do sytuacji, gdy w trakcie kariery zawodowej będzie posiadał kilka, a nawet kilkanaście rachunków PPK. Ta sama sytuacja Poszukiwanie strategii handlowej dotyczy osób, które jednocześnie pracują u więcej niż jednego pracodawcy.
W ten sposób PFR Portal PPK realizuje swój ustawowy obowiązek informowania uczestników PPK o wartości środków zgromadzonych przez nich w PPK. Poznaj szczegóły programu oraz naszą ofertę dla pracodawcy i uczestnika i zacznij budować swoją przyszłość z PPK. Wysokość wpłaty podstawowej przekazywanej przez pracodawcę wynosi 1,5% wynagrodzenia brutto pracownika. Pracodawca może zdecydować o dokonywaniu wpłaty dodatkowej, która może wynieść do 2,5% tego wynagrodzenia. Wpłaty do PPK finansowane przez pracodawcę stanowią dla niego koszt uzyskania przychodu, co obniża podstawę naliczania podatku dochodowego. Ponadto, wpłaty na PPK Chiński juan stracił rekordowy wzrost dolara nie są też wliczane do podstawy wynagrodzenia, od której ustalana jest wysokość składek emerytalno-rentowych.
Najwygodniejszą opcją jest logowanie przez login.gov.pl (Profil Zaufany, e-dowód, mojeID, aplikacja mObywatel). Innym sposobem jest rejestracja konta w serwisie MojePPK oraz logowanie za pomocą loginu i hasła. Zaznacz opcję „Nie jestem robotem” i potwierdź, że zapoznałeś się z regulaminem korzystania z serwisu. Twoja firma otrzymała wezwanie do zawarcia umowy o zarzadzanie PPK? Wejdź na stronę i sprawdź, jak wypełnić obowiązki pracodawcy.
Po ich wpisaniu wystarczy kliknąć przycisk „Zaloguj” i możesz korzystać z wszystkich funkcjonalności serwisu. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w serwisie, kliknij opcję „Pierwsze logowanie”. Poprzez promowanie systematycznego, długoterminowego oszczędzania, Pracownicze Plany Kapitałowe pomagają wzmocnić fundamenty stabilnej gospodarki. W tym dokumencie znajdziesz informacje, które pomogą Ci w sprawnym wdrożeniu PPK w Twojej firmie.
Podstawowym założeniem PPK są regularne wpłaty dokonywane w długim terminie. Wszystkie wpłaty finansowane przez pracodawcę i pracownika, przekazywane są przez pracodawcę do instytucji finansowej zarządzającej programem, gdzie trafiają na indywidualne konto uczestnika. Środki są inwestowane w funduszu zdefiniowanej daty – dopasowanym do jego wieku.
Jeśli Twój pracodawca przekazał nam Twój adres e-mail lub numer telefonu komórkowego, w kolejnym kroku ustanowisz swoje hasło i zalogujesz się do systemu. Natomiast gdy nie otrzymaliśmy tych danych, możesz zamówić kod PIN, który prześlemy pocztą na Twój adres korespondencyjny. Dzięki niemu po raz pierwszy zalogujesz się do systemu i ustalisz swoje hasło do logowania. Na naszej stronie internetowej wybierz zakładkę „Zaloguj” i kliknij opcję „PPK – portal uczestnika”.
W szczegółach każdego rachunku można sprawdzić bieżącą wartość zgromadzonych środków oraz wysokość dokonanych wpłat, z podziałem na wpłaty pracownika, pracodawcy i dopłaty państwa. Serwis zawiera także informacje o wypłatach lub zwrotach z rachunku, o ile takie miały miejsce. Pozwala również na wygenerowanie raportu z zestawieniem danych o rachunkach oraz podsumowaniem całości środków zebranych w PPK – wyjaśnia Małgorzata Smołkowska, członkini zarządu PFR Portal PPK. Portal MojePPK.pl jest jedynym oficjalnym źródłem informacji o Pracowniczych Planach Kapitałowych, prowadzonym na mocy Ustawy o PPK przez operatora – PFR Portal PPK sp.
System Ewidencji PPK jest zintegrowany z instytucjami finansowymi obsługującymi PPK – tak, aby agregować informacje z całego rynku PPK. W danych dotyczących rachunku PPK użytkownik serwisu znajdzie również wykres prezentujący stan środków na tym rachunku w ujęciu historycznym. Dzięki niemu, uczestnik PPK sprawdzi, jakie wyniki osiąga fundusz w wybranym przedziale czasowym. Użyteczną funkcją jest możliwość wygenerowania z serwisu raportu z listą rachunków PPK oraz informacją o wartości środków. Od styczniu 2022 roku działa – prowadzony przez PFR Portal PPK – serwis MojePPK. Za jego pośrednictwem uczestnik PPK może sprawdzić, co dzieje się na jego wszystkich rachunkach PPK.
PPK to powszechny i dobrowolny program, który pozwala wspólnie z pracodawcą i przy wsparciu państwa gromadzić oszczędności, które pomogą zabezpieczyć Twoją przyszłość. Obejrzyj krótki film i poznaj najważniejsze zasady funkcjonowania PPK. Chciałbyś lepiej poznać zasady PPK, a może dowiedzieć się, jak inwestowane są Twoje środki i kiedy możesz z nich skorzystać? W tym miejscu przygotowaliśmy najważniejsze informacje w formie krótkich filmów czy szkoleń online. Oszczędności gromadzone na rachunku PPK inwestowane są w subfundusze cyklu życia (tzw. subfundusze zdefiniowanej daty) wydzielone w ramach PFR PPK Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego. W PFR TFI utworzyliśmy 9 takich subfunduszy dla osób w różnym wieku.
Stoisz przed wyborem instytucji, której powierzysz zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi w Twojej firmie? Koncentrujemy się na zapewnieniu jak najlepszych rozwiązań w zakresie obsługi, systemów i efektywnego zarządzania środkami. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych subfunduszy, a także kluczowe informacje znajdziesz w zakładce fundusze inwestycyjne. Od kiedy dołączyłam do PPK, mogę czuć się pewniej, jeśli chodzi o moją przyszłość.
Zdefiniowana data subfunduszu, zwana też rokiem docelowym, określona jest w nazwie danego subfunduszu. Wraz z upływem czasu i zbliżaniem się roku docelowego zmniejsza się procentowy udział części udziałowej, a zwiększa – dłużnej. Tym samym ogranicza się zmienność instrumentów, co zmniejsza poziom ryzyka inwestycyjnego Wirus hospitalizacji są w Nowym Jorku Ale tym razem jest inaczej subfunduszu.